Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Flowerhorn Greece

All about Hybrids and Flowerhorn lovers! Τα παντα για τα Flowerhorn και τα συγγενικα ειδη!
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πορταλ FGFΠορταλ FGF  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Red dragons pair

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2014 8:37 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2014 10:10 am

Ωραίο ζευγάρι καλή αναπαραγωγή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2014 10:13 am

Από στιγμή σε στιγμή θα έχουν αυγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2014 10:15 am

Μπραβο!!!  Red dragons pair 54116 

Καλη τυχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2014 11:05 am

Δεν σκοπεύω να τα χωρίσω εφόσον γεννήσουν. Δεν υπάρχει πλέον άλλο ενυδρείο διαθέσιμο. Άρα, ή τα μεγαλώνουν ως οικογένεια ή όχι. Τα υπόλοιπα ενυδρεία καταλήφθηκαν από μονομάχους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 05, 2014 4:31 am

Τι έγινε τελικά, άφησαν αυγά;  Red dragons pair 442356 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΔευ Ιουλ 07, 2014 9:01 am

Τελευταία στιγμή αλλάξανε γνώμη. Τι να πω πια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΤετ Σεπ 17, 2014 8:41 am

Επιτέλους και τα μικρά. Γεννημένα στις 10 Αυγούστου. Οι φώτο είναι σημερινές.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΤετ Σεπ 17, 2014 10:40 am

Καλό μεγάλωμα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΤετ Σεπ 17, 2014 10:48 am

dimitris έγραψε:
Καλό μεγάλωμα Very Happy

Και καλοπούλητα! χαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 2:37 am

Έχει ξεχωρίσει κάποιο καλό; Όσο για το καλοπούλητα, δύσκολο.. Είδαμε τι έγινε και με την προηγούμενη γέννα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 4:22 am

Φανταζομαι οτι ειναι πολυ μικρα για να ξεχωρισει ο SO καποιο.... θα μπορεσει να βγαλει ακρη  για ισως κανα δυο που ισως (ξαναλεω) ξεχωρισουν σε 2 μηνες απο τωρα....
Ναι το καλοπουλητα ειναι ψιλοακυρο για τα ελληνικα δεδομενα γιατι περαν κρισης (που οι περισσοτεροι τα χαριζουν τα ενυδρεια επειδη δεν μπορουν να τα συντηρουν πια....) δεν υπαρχουν και πολλοι FH lovers (εκτός εαν ο SO εχει γνωστούς και φιλους που περιμενουν να παρουν απο αυτον η εχει κανει κανα deal με κανα petshop λλα εκει δεν θα φυγουν σε καλη τιμη μην πω χαρισμα γιατι δεν αγοραζουν πια, παλια συνεβαινε αυτο...)

Και παλι ομως μια γεννα βγαζει 1 αριστο και κανα δυο που ψιλολενε, ολα τα αλλα ειναι κατω του μετριου και δεν εχουν καμια αξια....(ακομα εχω την σακουλα στη καταψυξη με πανω απο 150μωρα ΖΖ της γεννας εκεινης σε μεγεθος ουτε ποντος) Τι θελω να πω, θα πρεπει οι γονεις να ειναι τετοιου grade (και οι 2), τοσο αριστοι για να δωσουν στο 50% καλους απογονους.... ολα τα αλλα που κανουμε εμεις εδω (με οτι μπορουμε να βρουμε στην καλυτερη των περιπτωσεων) ειναι απλα πειραματα... που στο φιναλε το κανουμε για την εξελιξη και βελτιωση της ελληνικης γραμμης.
Και εγω βρηκα πχ καλα αποτελεσματα μονο στον triple, αυτος βγηκε σε καλυτερο grade απο ολα τα αλλα, φανταζομαι να βρω ακομα καλυτερα απο την F2 και σε περισσοτερα και παει λεγοντας.
Καλα να ειμαστε να φτασουμε και στην F3.

Αντε να δουμε!
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 7:56 am

Είναι πάρα πολύ μικρά ακόμα για να ξεχωρίσω οτιδήποτε. Όσο για το "καλοπούλητα" μην φαντάζεσθε ότι αυτός ήταν ο στόχος μου. Εννοούσα με λίγα λόγια ότι καλώς και να φύγουν γιατί έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να τα κρατήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 10:29 am

Δεν φανταζομαστε οτι εχεις εμπορικο σκοπο (βεβαια δεν ειναι κακο να πουλησει καποιος και να βγαλει και κατι) αλλα δυστυχως δεν εχουν "ζητηση" τα μικρα και ειδηκα σε τετοια μεγεθη που θα πρεπει να τα ξεφορτωθεις.... Εγω σχεδον τα χαριζα (μονο που δεν ελεγα σε αγγελιες οτι τα χαριζω) και δεν τσιμπαγε καν.... Ετσι με πολυ βαρια την καρδια "μαζεψα" τα πιο ασχετα-ασχημα-αδιαφορα (οπου ηταν 150+) και πηγαν καταψυξη δυστυχως. Ενα ολοκληρο κοπαδι απο ΖΖ..... Red dragons pair 68286
Μονο μεγαλα εχουν ζητηση και μονο τα πολυ καλα που θα ξεχωρισουν. Μακαρι να καταφερεις και να εχεις καλο ματι να ξεχωρισεις καποια καλα και να τα μεγαλωσεις μονα τους γιατι το ρισκο ειναι πολυ μεγαλο στο να τα μεγαλωνεις μαζι, εστω και λιγα...... (εχασα πολλα τετοια καλα απο την τελευταια kamfa γεννα...)

Ειναι γενικως προβλημα το να μην εχεις πολλα ενυδρεια αν κανει καποιος γεννες και θελει να μεγαλωνει μικρα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 11:12 am

Χώρος δεν υπάρχει για να μεγαλώσουν ξεχωριστά. Οπότε, αν κάποιο δείξει καλύτερα χαρακτηριστικά σε σχέση με τον πατέρα του θα κρατηθεί. Τα υπόλοιπα με κάποιο τρόπο θα φύγουν. Μετά το κλείσιμο του WI δεν έχω ξαναδεί fh στην αγορά. Ούτε τα pet city δεν φέρνουν πια. Μπορεί λοιπόν κάποια μαγαζιά να πάρουν, θα δούμε, δεν θα αγχωθούμε κιόλας.
Άλλωστε στις προτεραιότητές μου είναι πλέον άλλο είδος που δεν χρειάζεται μεγάλα ενυδρεία και που δυστυχώς κι αυτό έρχεται κατόπιν παραγγελίας στη χώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 11:22 am

Εγω σε οσα μαγαζια προσπαθησα να δωσω δεν δεχοταν κανενα, ουτε καν χαρισμα.... Καταφερα με χιλια ζόρια να δωσω καμια 20αρια καλα σε τοπικο (οχι αλυσίδας) petshop και φυσικα χαρισμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 11:33 am

Ναι, η αλήθεια είναι ότι είμαστε ελάχιστοι στην Ελλάδα που μας αρέσουν τα fh, μην πω μόνο τρεις. χαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 11:37 am

so έγραψε:
Ναι, η αλήθεια είναι ότι είμαστε ελάχιστοι στην Ελλάδα που μας αρέσουν τα fh, μην πω μόνο τρεις. χαχα!

Red dragons pair 618320 Red dragons pair 618320 Red dragons pair 618320

PS: αν και υπαρχουν πολλοι που μπαινουν και παρακολουθουν τι και πως.... σε καθημερινη βαση, αλλοι ειναι και κατοχοι (ξερουμε αρκετους).....
     Οντως 3 ειμαστε οι θαραλεοι που γραφουμε και γουσταρουμε με 1000. Μου φτανουν, το εχω αναφερει και παλαιοτερα, μονος μου να ημουν θα
     ανεβαζα τα θεματα και τα project μου με τους ιδιους ρυθμους! Αυτο το φορουμ (η αν θες σελιδα αναφορας) εχει να κανει με το ενα και μοναδικο
     ειδος που εν μερη διαφερει και το κατακρινουν σχεδον οι περισσοτεροι, ειναι ομως μια λατρεια που δεν φευγει με τιποτα! Δεν κυνηγαω κοσμο να
     μπει εδω μεσα. Οποιος γουσταρει ομως θα βρει δεδομενα και πληροφοριες επι ελληνικου εδαφους και ειμαστε και μοναδικοι.... Δευτεροι δεν  
     υπαρχουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
Beast

Beast


Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2013
Ηλικία : 37

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΠεμ Σεπ 25, 2014 5:51 am

vagvader έγραψε:
so έγραψε:
Ναι, η αλήθεια είναι ότι είμαστε ελάχιστοι στην Ελλάδα που μας αρέσουν τα fh, μην πω μόνο τρεις. χαχα!

Red dragons pair 618320 Red dragons pair 618320 Red dragons pair 618320

PS: αν και υπαρχουν πολλοι που μπαινουν και παρακολουθουν τι και πως.... σε καθημερινη βαση, αλλοι ειναι και κατοχοι (ξερουμε αρκετους).....
     Οντως 3 ειμαστε οι θαραλεοι που γραφουμε και γουσταρουμε με 1000. Μου φτανουν, το εχω αναφερει και παλαιοτερα, μονος μου να ημουν θα
     ανεβαζα τα θεματα και τα project μου με τους ιδιους ρυθμους! Αυτο το φορουμ (η αν θες σελιδα αναφορας) εχει να κανει με το ενα και μοναδικο
     ειδος που εν μερη διαφερει και το κατακρινουν σχεδον οι περισσοτεροι, ειναι ομως μια λατρεια που δεν φευγει με τιποτα! Δεν κυνηγαω κοσμο να
     μπει εδω μεσα. Οποιος γουσταρει ομως θα βρει δεδομενα και πληροφοριες επι ελληνικου εδαφους και ειμαστε και μοναδικοι.... Δευτεροι δεν  
     υπαρχουν!


+1000 Red dragons pair 322316
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17, 2015 11:42 pm

Σημερινή
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18, 2015 1:38 pm

Αυτος ειναι ο πατερας της προσφατης γεννας? Εχουμε καμια εξελιξη απο τα μικρα? Διακρινεις τιποτα καλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 7:00 am

Αυτός είναι και θα με αποχαιρετήσει αύριο. Έχω δώσει ήδη και καμιά 20αριά μικρά.
Ξεχωρίζουν από τώρα κάποια με συνεχή flowerline και γενικώς όλα είναι pearly. Είμαι περίεργος να δω το χρώμα από τις πέρλες ,γιατί του πατέρα είναι γαλάζιες και της μαμάς πράσινες.
Ο μπαμπάς έχει όμορφα και έντονα χρώματα. Στην φωτογραφία και στο βίντεο που ανέβασα δυστυχώς δεν αποδίδονται καθόλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 11:40 am

Στείλτε μου πμ, θέλω κάτι αλλά δεν μου επιτρέπει να σας στείλω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΔευ Ιαν 19, 2015 11:29 pm

Παιδια παντως παρατηρω οτι εχουμε θεμα με τα καρουμπαλα.... βλεπω μεγαλα αρσενικα RD χωρις καρουμπαλα, παραδειγμα ο Pearly μου οπως και ο γιος του ο triple (απο οτι δειχνει) οπως και αυτο εδω του SO αλλα οπως και σε διαφορα αλλα που βλεπω δεξια αριστερα.... Λιγα ειναι αυτα εχουν μεγαλο ΚΟΚ. Και με στεναχωρει γιατι φοβαμαι οτι για να δημιουργηθει μεγαλο ΚΟΚ πρεπει και οι 2 γονεις να εχουν. Περιμενω με μεγαλη αγωνια να δω αν θα βγαλει ο μικρος γονος του SB (που ειχε μεγαλο κοκ) με τη μαμα pearly που ως ειδος δεν ειχε.... Να δω θα υπερισχυσει του πατερα το dna η της μανας.... Rolling Eyes Το ρεζουμε στις γεννες ειναι οτι περλες φτιαχνουμε ευκολα (που να πετυχαινε γεννα απο τον TS) Το καρουμπαλο να δουμε αν μπορουμε να δημιουργησουμε!

Τουλαχιστον το ψαρι με το μεγαλυτερο ΚΟΚ (ως τωρα στη κατοχη μου) ειναι το πρωην του SO και του totalizer και περιμενω να μου κατσει γεννα απο αυτο να δουμε τι μπορει να κανει ο μαγκας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red dragons pair Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red dragons pair   Red dragons pair Icon_minitimeΤρι Ιαν 20, 2015 3:40 am

Τα γονίδια του kok είναι από το θηλυκό. Εδώ δυστηχώς δεν θα βρούμε ποτέ θηλυκό με καλό kok..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Red dragons pair
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» festae - flowerhorn pair

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Flowerhorn Greece :: Flowerhorn World :: Showroom - Δειξτε το καμαρι σας!-
Μετάβαση σε: