Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Flowerhorn Greece

All about Hybrids and Flowerhorn lovers! Τα παντα για τα Flowerhorn και τα συγγενικα ειδη!
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πορταλ FGFΠορταλ FGF  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Red texas 28cm

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fastboy1969




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2015

Red texas 28cm Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Red texas 28cm   Red texas 28cm Icon_minitimeΠεμ Αυγ 04, 2016 12:11 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red texas 28cm Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red texas 28cm   Red texas 28cm Icon_minitimeΠαρ Αυγ 05, 2016 6:32 am

Ωραιος αρσενικος και μεγαλος, δωσε καλες τροφες (και φρεσκιες γαριδες) να του αναδειξεις το κοκκινο απο μεσα του! Red texas 28cm 153132 Red texas 28cm 153132
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
fastboy1969




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2015

Red texas 28cm Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red texas 28cm   Red texas 28cm Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06, 2016 5:02 am

vagvader έγραψε:
Ωραιος αρσενικος και μεγαλος, δωσε καλες τροφες (και φρεσκιες γαριδες) να του αναδειξεις το κοκκινο απο μεσα του! Red texas 28cm 153132 Red texas 28cm 153132
Ευχαριστω!τα ευσημα αξιζουν σε σενα που τον εβγαλες!θα ακολουθησω τις συμβουλες σου για την διατροφη να αναδειχτει το κοκινο...να παψουν και οι ζηλοφθονες...χαχααχαχαχα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red texas 28cm Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red texas 28cm   Red texas 28cm Icon_minitimeΚυρ Αυγ 07, 2016 12:12 am

fastboy1969 έγραψε:
...να παψουν και οι ζηλοφθονες...

Είπα να το αφήσω να περάσει αυτό το θέμα και να μην σχολιάσω, αλλά με τέτοιες προκλήσεις δεν γίνεται.

Λοιπόν:
Στα red texas υπάρχουν δύο υποκατηγορίες, αυτά που όταν είναι μικρά γίνονται faders και όταν μεγαλώσουν λίγο αποκτούν κάποιο χρώμα (π.χ. κίτρινο, πορτοκαλί, κόκκινο). Η δεύτερη κατηγορία είναι τα unfaded red texas, τα οποία κρατάνε τα αρχικά χρώματα του τέξας και ανάμεσα εμφανίζεται λίγο πορτοκαλί ή κόκκινο.
Faded red texas εμφανίζονται και στις f1 γέννες, αλλά συνήθως δεν γίνονται κόκκινα, μένουν στο πορτοκαλί (orange texas).
Για παράδειγμα αυτό: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] που είναι ψάρι από την ίδια γέννα με αυτό του θέματος.

Πάμε τώρα στο ψάρι του θέματος..
Είναι ένα πολύ καλό unfaded red texas, δεν θα γίνει όμως ποτέ κόκκινο. Θα κρατήσει τα χρώματα που ήδη έχει και με τις κατάλληλες τροφές απλά θα εμφανιστεί λίγο περισσότερο κόκκινο ανάμεσα στα άλλα χρώματα.
Για τα ελληνικά δεδομένα είναι αρκετά σπάνιο ψάρι και θα ήταν πολύ καλό για προσπάθεια δημιουργίας red texas, σε μίξη με θηλυκό παπαγαλόψαρο, αν δεν ήταν σε τόσο μεγάλη ηλικία.

Αυτά, ούτε έχω προσωπικά με κανέναν, ούτε θέλω να μειώνω τα ψάρια άλλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Red texas 28cm Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red texas 28cm   Red texas 28cm Icon_minitimeΚυρ Αυγ 07, 2016 12:44 am

dimitris έγραψε:
fastboy1969 έγραψε:
...να παψουν και οι ζηλοφθονες...



Αυτά, ούτε έχω προσωπικά με κανέναν, ούτε θέλω να μειώνω τα ψάρια άλλων.

Ετσι και πολυ σωστα δεν υπαρχει κανενα θεμα, αλιμονο να εχουμε θεματα σε μια χωρα που ειμαστε τοσο μακρια απο τους δημιουργούς των ψαριων αυτων και αρα δεν εχουμε καμια (δυστυχως) κοντινη σχεση με προμηθευτες αλλα και χομπιστες που τα εχουν....
Κανουμε οτι μπορουμε για να δημιουργησουμε τετοια ψαρια και το RT που εχει ο φιλος μας ο γιωργος παραπανω ειναι απο τα λιγα που κυκλοφορουν στην χωρα... (εναπομειναντα απο την γεννα εκεινη του 2009-10)

Μακαρι να ξανατυχει τετοια γεννα, δεν το εχω βγαλει απο το μυαλο μου, απλα δεν μου εχει κατσει ιδανικου μεγεθους αρσενικο τεξας!
Αν πετυχω θα βαλω ξανα μπρος!!!

cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Red texas 28cm Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Red texas 28cm   Red texas 28cm Icon_minitimeΚυρ Αυγ 07, 2016 12:50 am

Όντως αυτές οι γέννες είναι ότι καλύτερο, με δυο ψάρια που βρίσκονται σχεδόν παντού και λίγη υπομονή να γίνουν 1-2 επαναλαμβανόμενες γέννες, μπορούν να βγουν πολύ καλά ψάρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Red texas 28cm
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Project "Red Texas" Texas x Blood parrot
» Texas!!!!!
» RT - Red texas
» Texas "Caprintis"
» Bonsai Texas

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Flowerhorn Greece :: Flowerhorn World :: Showroom - Δειξτε το καμαρι σας!-
Μετάβαση σε: