Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Flowerhorn Greece

All about Hybrids and Flowerhorn lovers! Τα παντα για τα Flowerhorn και τα συγγενικα ειδη!
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πορταλ FGFΠορταλ FGF  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Κακες στιγμες !!!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 08, 2013 2:00 am

Evil or Very Mad Evil or Very MadEvil or Very Mad

Μα ποσο ασχημα μπορει να ξεκινησει μια κυριακη???

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πατος ενυδρειου dead!!! (Σε αυτό το ενυδρειο βρισκοταν το μικρο KKP και το αρσενικο ΖΖ, ευτυχως που ημουν διπλα την ωρα εκεινη)

Αιτια?

Η υπαρχει εδω μια τεραστια συμπτωση χρονου η υπαρχει συσχετιση με ενα χτυπημα εκτος σπιτιου διοτι την ωρα του χτυπηματος ακουστηκε και το "ΚΡΑΚ" του ενυδρειου και σε 5 δευτερα αρχιε να τρεχει απο παντου!

Απιστευτο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 08, 2013 4:40 am

Γκαντεμιά Shocked Ευτυχώς που δεν έπαθαν τίποτα τα ψάρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 08, 2013 4:43 am

dimitris έγραψε:
Γκαντεμιά Shocked Ευτυχώς που δεν έπαθαν τίποτα τα ψάρια.
Ευτυχως δεν λες τιποτα, ημουν ακριβως διπλα και ακουστηκε το κρακ μεχρι το μυαλο μου μεσα!
Για φαντασου να ελειπα και να γυρναγα μετα απο ωρες και να εβλεπα το αρσενικο ΖΖ και την KKP πεθαμενα! (και 200 λιτρα στο πατωμα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΚυρ Σεπ 08, 2013 9:18 am

Δεν θέλω να το φαντάζομαι Κακες στιγμες !!! 66677 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2014 10:40 am

Πολύ κακη μερα η σημερινη......

Ξαφνικος πανικος σε όλα να ενυδρεια, σα να εδωσε καποιος το συνθημα να ξεκινησει ο πολεμος!

 Κακες στιγμες !!! 542591 

Οι νεκροι της ημερας.....

Ο SB.... τον ξεπουπουλιασε η pearly μαμα!!!  Κακες στιγμες !!! 1647384734 

Ένα εκ των μικρων pearly (το τριτο από τα καλυτερα) ευτυχως όχι ο straitliner και όχι ο triple flowerline.

PS: όπως καταλαβαινει κανεις το μικρο της SB γεννας (το μοναδικο) γινεται από σημερα το σπανιοτερο ever και χρηζει τεραστιας προσοχης!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vagvader στις Τρι Μάης 20, 2014 3:08 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2014 11:23 am

Χάθηκε το καλύτερο fh στην Ελλάδα, πολύ κρίμα.. Μεγάλη προσοχή τώρα με το μικρό γιατί είναι η τελευταία ελπίδα. Ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι εντάξει..
edit: κάτι πρέπει να συμβαίνει με αυτά τα pearly.. και τα δυο τόσο άγρια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2014 12:26 pm

dimitris έγραψε:
Χάθηκε το καλύτερο fh στην Ελλάδα, πολύ κρίμα.. Μεγάλη προσοχή τώρα με το μικρό γιατί είναι η τελευταία ελπίδα. Ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι εντάξει..
edit: κάτι πρέπει να συμβαίνει με αυτά τα pearly.. και τα δυο τόσο άγρια;

Δημητρη δυστυχως ασχημα τα πραγματα, τα αρσενικα ηταν τρια (με αυτό που τωρα είναι τραυματισμενο, δεν εχει πεθανει ακομα.....)

Τα εχω τα pearly στο μεγαλο ενυδρειο με χωρισμα, από την μια ηταν τα δυο αρσενικα (straightliner + ο τραυματιας) με 2 θηλυκα και από την άλλη το ένα αρσενικο (ο triple flower) με 2 θηλυκες. Το ξυλο αρχισε από τον straightliner ετσι στα ξαφνικα σημερα τον ειχε κανει καλοκαιρινο και τον πηγα απέναντι στον triple που είναι και μικροτερο σε μέγεθος αλλα και αυτος του τις εβρεξε για τα καλα..... Εσβησα φωτα μπας και ηρεμησουν, αυριο θα δω τι παιζει....

Γενικα τα pearly είναι πολύ αγρια... όλα τους.... μαμα, μπαμπας τωρα πια και τα μικρα δειχνουν απίστευτα σημαδια κακιας....

Υγ (14:16) τελικα πεθανε το μικρο αρσενικο pearly όπως και ο SB. Και τα 2 βγηκαν από τα ενυδρεια τους....  Κακες στιγμες !!! 3444384090 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΤρι Μάης 20, 2014 5:28 am

Το μικρό pearly εντάξει, υπάρχουν και άλλα.. Η μεγάλη απώλεια είναι ο sb. Είναι απίστευτο ότι τον σκότωσε το θηλυκό.. Εύχομαι τουλάχιστον να ζήσουν όλα τα υπόλοιπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΤρι Μάης 20, 2014 10:17 pm

Όχι απλα τον σκοτωσε.... ελειπε ολο το flowerline και τα λεπια και από τις 2 πλευρες.... Evil or Very Mad 

Κυριολεκτικα μαδημενο! (Να σημειώσουμε εδώ ότι η μαμα pearly είναι 1/3 του μεγέθους του SB) Όταν το εβγαλα με την αποχη ηταν ένα μπεζ ψαρι.... αλλα ξερεις ποιο είναι το αστειο? Ότι δεν με πειραξε όπως πχ με την απωλεια του TS γιατι εδώ ειχε να κανει με συμπεριφορές και όχι με ασθενεια. Φταιω βεβαια που δεν τα πηρα χαμπαρι αλλα δεν μπορω να είμαι και από επανω 24h/την ημερα. Και εστω από τον SB εχω και έναν απογονο..... ενώ από το TS τιποτα.

Αλλα είμαι ξεροκέφαλος, θα ξαναπαραγγειλω TS καποια στιγμη  Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΤετ Μάης 21, 2014 7:15 am

Πολύ περίεργο πάντως αυτό που συνέβη.. Για ts θηλυκό είμαι κι'εγω μέσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΤετ Μάης 21, 2014 11:35 pm

Τα θηλυκα μπορει να γινουν πολύ επιθετικα την περιοδο αναπαραγωγης η της φροντίδας τω μικρων τους. Εδώ βεβαια τα pearly (και τα 2 τους) είναι υπερβολικα αγρια (θυμασαι ο so τι ειχε πει για την δικια του), φαινεται ότι εχουν περιεργους προγονους, πολύ επιθετικούς. Γενικα τα flowerhorn ως κιχλιδες είναι αγρια αλλα όχι ετσι, εδω σπαμε ρεκόρ αγριαδας! Επρεπε να εβλεπες την μικρη να τσιμπαει τον μισοπεθαμενο SB μολις αυτός λιγο κουνιοταν.... σε κάθε μικρη αντιδραση του ψαριου πηγαινε αυτή και τον χτυπαγε.... τι να πω.... κριμα.

Πανε και τα 120€ του ψαριου...χαχα καλα παμε. 210€ για τον TS + 120€ για τον SB = 330€ χασουρα σε ένα χρονο μεσα! Μια χαρα! Razz 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2014 6:35 am

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τόσο άγριο.. Γι'αυτό δεν θέλω ακριβά ψάρια, αν κάποιο πάθει κάτι η ζημιά(€) είναι μεγάλη  Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2014 8:07 am

dimitris έγραψε:
Δεν έχω ξαναδεί κάτι τόσο άγριο.. Γι'αυτό δεν θέλω ακριβά ψάρια, αν κάποιο πάθει κάτι η ζημιά(€) είναι μεγάλη  Laughing 

Γιαυτο τρεχουμε να βγαλουμε γεννα πριν παθουνε κατι..... δες εδώ.... λες και το ηξερε ο admin του FHRUS

Λιγες μερες πριν μου ελεγε (όταν ειχα παθει την ζημια με τα μικρα SB) ''yeah you should keep this one and get another batch asap before dad goes ''

O dad ηταν ο SB. Για αυτόν αναφερόταν... Λες και ηταν μαγος και ηξερε ότι θα πεθανει!  pale 

δυστυχως όμως δεν προλάβαμε άλλη γεννα...
1 γεννα με ένα και μονο μικρο!!!!! affraid  affraid 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2014 8:33 am

Αυτό το μικρό είναι πλέον πολύτιμο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 10:30 pm

Ειπα και εγω να κρατησω ένα μικρο θηλυκο pearly ΖΖ (μετα την αποστολή ολων των υπολοιπων μικρων θηλυκων στο δημητρη) και το εχασα μεσα σε ένα 24ωρο από τον triple flower....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το αστειο είναι ότι το συγκεκριμενο θηλυκο ηταν (μαζι με άλλο ένα που τωρα βρισκεται στο δημητρη) μαζι με τον triple στην ιδια πλευρα του ιδιου ενυδρείου (με χωρισμα) Κακες στιγμες !!! 181606 

Τι να πω.... τελος τα μικρα θηλυκα. Καλα που εχω κρατησει τη μανα, εξαλλου F2 μπορει να γινει μονο με τη μανα.  Κακες στιγμες !!! 442356
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 29, 2014 3:47 am

Κι'έλεγα ότι δεν θα ξαναδιαβάσω τίποτα σ'αυτό το θέμα.. Εμένα το μικρότερο το χτυπάνε όταν το συναντούν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΠεμ Μάης 29, 2014 5:06 am

dimitris έγραψε:
Κι'έλεγα ότι δεν θα ξαναδιαβάσω τίποτα σ'αυτό το θέμα.. Εμένα το μικρότερο το χτυπάνε όταν το συναντούν..

χαχα βλεπω να γραφεις και εσυ συντομα.... δεν είναι τυχαιο που εξω τα εχουν όλα ένα προς ένα με χωρισματα..... δεν κανουν μαζι με τιποτα.
 Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΠαρ Μάης 30, 2014 10:26 pm

Είχα την στάθμη του ενυδρείου μέχρι την γραμμή που δίνει η εταιρεία. Έπρεπε να προσθέσω λίγο αλάτι. Πρώτα το έριξα σε 15 λίτρα νερό και μετά έριξα το νερό στο ενυδρείο.. Βάζω το χέρι μου μέσα να φτιάξω κάτι και με τίναξε το ρεύμα. Είχε ανέβει τόσο η στάθμη που κάλυψε το μισό φωτιστικό και είχε διαρροή ρεύματος.. Ευτυχώς έσωσα το φωτιστικό και δεν έπαθα τίποτα.

Ανά μερικές ώρες βρίσκω τον pearly στην άλλη πλευρά του χωρίσματος(πηδάει από πάνω) ευτυχώς τον προλαβαίνω πριν τα σκοτώσει όλα.

Κάνω αλλαγή νερού, ξεχνάω την βρύση ανοιχτή, γεμίζει το ενυδρείο μέχρι πάνω και αρχίζει να τρέχει απ'έξω.. Ευτυχώς κάτω από το ενυδρείο έχω τον παπαγάλο και όταν άρχισε να πέφτει το νερό πάνω του φώναξε και το κατάλαβα. Ευτυχώς η βάση του ενυδρείου είναι μεταλλική με αδιάβροχο πάγκο κουζίνας, αλλιώς θα ήταν για πέταμα..

Αυτά τα λίγα μέσα σε μερικές μέρες.(Ας μην αναφερθώ στην απώλεια της παπαγαλίνας για την οποία έφταιγε η μεταφορική)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΚυρ Αυγ 31, 2014 10:21 pm

Είχα ένα ζευγάρι channa και γέννησαν(για πρώτη φορά σε σπιτικό ενυδρειο το συγκεκριμένο είδος), μόλις βγήκαν τα μικρά, πήδηξε το αρσενικό έξω από το ενυδρειο και μετά από δυο μέρες και το θηλυκο.. Τα μικρά μεγάλωναν μέχρι που ξέφυγε ένα στο μέγεθος και τα έφαγε ολα..
Έφαγε ο pearly ολα τα μικρά που ειχα, μαζί με ένα από τα καλύτερα.. Μαζί με την απώλεια του θηλυκού παπαγάλου εχω χάσει σε δυο μήνες 150€..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

Κακες στιγμες !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κακες στιγμες !!!   Κακες στιγμες !!! Icon_minitimeΔευ Σεπ 01, 2014 5:38 am

Μην γκρινιαζεις, αυτα ειναι στο προγραμμα.... Evil or Very Mad
Εγω εχασα μεσα σε ενα ετος το TS (195€) & το SB αλλα (120€)
Ειδικά τον TS δεν τον κρατησα πολυ καιρο και με τσαντισε πολυ που δεν καταφερα να βγαλω κατι απο αυτον, ενω στον SB δεν τα εκλαψα τοσο τα χρηματα γιατι εχω παιδι του.... οπως και να εχει παντως ειναι απώλεια χρηματων μεγαλη!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
 
Κακες στιγμες !!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Flowerhorn Greece :: The Bar :: Fun section - Πειτε οτι θελετε ασχετο :-D-
Μετάβαση σε: