Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Flowerhorn Greece

All about Hybrids and Flowerhorn lovers! Τα παντα για τα Flowerhorn και τα συγγενικα ειδη!
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πορταλ FGFΠορταλ FGF  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 flowerhorns mating

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 7:54 am

Ένα νέο love story έχουμε εδώ. Η ποιότητα του video είναι χάλια, αλλά δεν το' χω.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 12:10 pm

so έγραψε:
Ένα νέο love story έχουμε εδώ. Η ποιότητα του video είναι χάλια, αλλά δεν το' χω.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
flowerhorns mating 644393 flowerhorns mating 644393 flowerhorns mating 644393 Καλα.... δεν εχω λογια!!!!! Δεσανε με τη μια!!!!! Απιστευτο ζευγαρι θα κανουνε και θα βγει τρομερο αποτέλεσμα!!!

Μερικα σχολια!

1. Η θηλυκια σου εχει μεγαλωσει πολύ περισσοτερο από την δικια μου (αδερφη της)
2. Να πουμε ότι ο αρσενικος αυτος είναι το Α" grade του WI (oct 2013, πρωην totalizer)flowerhorns mating 252878 
3. Μια χαρα το εχεις , το βιντεακι είναι τελειο!!!
4. Θα εχουμε συντομα την δευτερη γεννα ΖΖ στην ελλαδα από τα χερακια σου οποτε βαλε πηλινο πιατακι αμεσα!!!
5. Μπραβο και παλι μπραβο!!!!

Αναμενουμε ενημερωσηηηηηη!!!flowerhorns mating 571212 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 12:45 pm

'Εδεσε το ζευγάρι μέσα σε μία μέρα; Ενυπωσιακό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 1:19 pm

Θα πηξει ο ντουνιας από καλα ΖΖ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Νοε 23, 2013 6:04 am

Το ζευγάρι λοιπόν, από τότε, καθαρίζει τον βυθό και τον καθαρίζει, και τον καθαρίζει, και τον....
και στο διάλειμμα το θηλυκό χτυπάει το καρούμπαλο του αρσενικού και τα χωρίζω. Μετά από μέρες τα ξαναβάζω μαζί και μια απ' τα ίδια.
Σήμερα πάντως έχει κατέβει η papila (που λένε οι Εγγλέζοι) του θηλυκού και οι κινήσεις του είναι πιο νευρικές. Τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Νοε 23, 2013 7:41 am

Τι μέγεθος έχει το θυληκό; Ίσως να μην είναι έτοιμη ακόμα... Επίσης μερικά ζευγάρια χρειάζονται περισσότερο χρόνο για να αναπαραχθούν. Δεν είναι σίγουρο ότι το ζευγάρι θα δέσει αμέσως. Μακάρι πάντως μετά το σημερινό "κατέβασμα" να κάνει αυγά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Νοε 23, 2013 9:45 am

Σήμερα δείχνει έτοιμη. Να δούμε όμως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Νοε 23, 2013 12:12 pm

Ετοιμα είναι και θα πεφτει το ξυλο της αρκούδας μεχρι να γεννησει!

Δημητρη η θηλυκια του SO είναι η αδερφη της δικιας μου προσφατης μανουλας ΖΖ οποτε φυσικα και είναι ετοιμη!

Και τα δικα μου εφταναν σε φαση να με τρελενουν και να θελω να τα χωρισω αλλα δεν εκανα τιποτα, τα αφηνα να κανουν ότι νομιζουν, βεβαια η θηλυκια ηταν αυτή που ξεπουπουλιαζοταν αλλα δεν καταλαβαινε τιποτα! Αν κατεβηκαν τα οργανα της τοτε σε καμια βδομαδα θα εχεις αυγα!!!!!!!

Φανταζομαι εχεις βαλει γλαστακι η πήλινο πιατο ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Δεκ 28, 2013 4:33 am

Έχουμε κάποιο νέο από αυτήν την γέννα;  flowerhorns mating 1474 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΚυρ Δεκ 29, 2013 4:48 am

Μπα! Τα έχω χωρίσει προς το παρόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΚυρ Δεκ 29, 2013 5:08 am

so έγραψε:
Μπα! Τα έχω χωρίσει προς το παρόν.

Εμενα το ζευγαρι μεχρι να δωσει γεννα ειχε χωρισει τουλάχιστον 8 φορες.... και άλλες ποσες φορες τον εβαζα για λιγο μαζι της και μετα ξανα χωρια...

Μεχρι που καποια στιγμη από απέναντι βαρεθηκε να μανουριαζει ο αρσενικος και την δεχτηκε. Το πρόβλημα το εβγαζε ο αρσενικος και όχι η θηλυκια.

Το ιδιο συνεβαινε με τον SRDSB και την παπαγαλινα μου, επεφτε το ξυλο της χρονιας, τα ειχα βαλει 15 φορες μαζι χωρις αποτέλεσμα συνύπαρξης, χθες όμως συνεβει το απιστευτοτατο, συνυπαρχουν αρμονικότατα και μην σας πω ότι θα παιξει και καινουργια γεννα kamfa στα κοντα! Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΚυρ Δεκ 29, 2013 6:09 am

Άντε, να δω τι θα τα κάνεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΠαρ Ιαν 24, 2014 10:02 am

Επιτέλους γέννησαν και όπως φαίνεται τα αυγά είναι γονιμοποιημένα. Άντε να δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giorgos

Giorgos


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΠαρ Ιαν 24, 2014 10:20 am

Πολύ ωραία!
Περιμένουμε την συνέχεια και εμείς!  flowerhorns mating 54116 flowerhorns mating 267374 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΠαρ Ιαν 24, 2014 11:17 am

flowerhorns mating 153132 flowerhorns mating 153132 flowerhorns mating 153132 flowerhorns mating 153132 flowerhorns mating 153132 Επιτελους!!!! Αντε με το καλο να δεις μαυρακια στα αυγα και ουρίτσες να τρεμουν από μεσα!!!! flowerhorns mating 571212
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΠαρ Ιαν 24, 2014 11:52 pm

Επιτέλους! Σιγά-σιγά θα γεμίσει η Ελλάδα fh. Καλή επιτυχία στην γέννα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Ιαν 25, 2014 4:06 am

Δυστυχώς και παρόλο που αρκετοί αγοράζουν fh (από ότι φαίνεται από το πως χάνονται από τα μαγαζιά όταν έρχονται στην Ελλάδα), δεν υπάρχει γνώση για το ψάρι. Συγκεκριμένα, συζητώντας με κάποιους που αγόρασαν διάφορα ψάρια δικά μου που είχα βάλει σε αγγελία στη "χρυσή ευκαιρία", μου έλεγαν πως το αρσενικό pearly του Βαγγέλη που είχε βάλει κι αυτός στο ίδιο site ήταν texas και ότι τα fh ήταν αλλιώς (βλέπε τα low grade που έφερνε κάποτε το pet city). Θέλω να πω, πως μπορεί να γεμίσουμε την Ελλάδα με fh καλής ποιότητας, αλλά φοβάμαι πως είτε θα τα δώσουμε σε κάποιους που δεν γνωρίζουν, είτε θα τα μεγαλώνουμε για εμάς τους ίδιους.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα fancy χρυσόψαρα (ποικιλίες ryukin, oranda, ranchu και μόνο) που ασχέτως του forum μ΄αρέσουν πού και ασχολούμαι χρόνια, όπου και σε αυτή την περίπτωση είναι μία από τα ίδια, δηλαδή βλέπω στα γνωστά Ελληνικά forums να παρουσιάζουν θέματα σχετικά με αυτά και διαπιστώνω την άγνοια που δυστυχώς υπάρχει. Πάντως έτσι για την ιστορία αναφέρω, πως όσον αφορά στα fh έχουμε δει στην Ελλάδα και καλής ποιότητας ψάρια, ενώ fancy χρυσόψαρα μέχρι στιγμής όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Ιαν 25, 2014 6:40 am

Επικρατει νυχτα στο αντικειμενο μας και πολύ μικρο κοινο φανατικών - θαυμαστων. Αυτό φαινεται και από το ποσοστο μελων στο φορουμ αλλα και ειδικα των ενεργων.
Κατι τετειο βεβαια δεν με χαλαει εμενα προσωπικά καθολου. Και μονος μου να ημουν εδώ και μονος μου να τα εγραφα και να τα διαβαζα παλι το ιδιο θα εκανα μιας και εμενα μου αρκει για ότι κανω.
Λατρευω τις γεννες μου, τις μιξεις μου, τα πειραματα μου, επισης το φορουμ μας και ας ειμαστε 5 - 6 που γραφουμε . Αυτό που τελευταια μονο με στεναχωρει είναι που αναγκαστικα θα πρεπει να ''πεταξω'' πολλα καλα ψαρακια στο επερχομενο culling των μικρων της γεννας. Εχω αρχισει και φρικαρω γιατι τα καλα τελικα είναι σχεδόν το 90% των μικρων  (τα υπολοιπα εχουν ηδη γινει φαγητο στον SB) οποτε πανω από 150 με 200 ψαρια θα πεταχτουν η φαγωθουν... Κριμα  Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
Giorgos

Giorgos


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Ιαν 25, 2014 6:52 am

Θα συμφωνήσω!
Κρίμα Βαγγέλη για τα ψάρια!
Αλλά γιατί τόσα πολλά?
Τα ''καλά'' πόσα είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Ιαν 25, 2014 6:56 am

Τα πολύ καλα (δλδ αυτά που εχουν πολύ καλο flowerline) είναι πανω από 20 και φυσικα όλα με φουλ περλες!!!

Ολ τα υπολοιπα εχουν καλο line ισω με καποια κενα αλλα συνεχες.... εχω πολλα τετοια που θα πεταχτουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
Giorgos

Giorgos


Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2013
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Ιαν 25, 2014 7:02 am

Όταν εννοείς θα πεταχτούν Βαγγέλη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΣαβ Ιαν 25, 2014 10:54 am

Giorgos έγραψε:
Όταν εννοείς θα πεταχτούν Βαγγέλη?

Γυρω στα 150 ισως και παραπανω μικρα θα πρεπει να φυγουν, ψάχνομαι με μαγαζια να τα δωσω αλλα είναι πολλα και δεν τα παιρνουν όλα, αν εβρισκα καποιον που θα ειχε κεφια και χωρο να τα μεγαλωσει θα τα εδινα όλα για κανα 20ρικο ισα ισα για να μην φυγουν στη τουαλετα! Είναι δυστυχως σκληρο αλλα δεν εχω την δυνατοτητα αλλα ουτε τις προδιαγραφες να μεγαλώσω 250 μικρα....

PS: αυτό που καταλαβες γιωργο.....  τουαλετα! No Μακαρι να ειχα πολλα μεγαλα να εχω να ταιζω αλλα ουτε αυτό δεν εχω αυτό τον καιρο περαν του SB. Και φυσικα δεν μπορω να του δωσω να τα φαει όλα, θα παθει σοκ το ψαρι... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΚυρ Ιαν 26, 2014 2:06 am

Κρίμα πραγματικά να πεταχτούν τόσα καλά ψάρια. Πριν μερικά χρόνια δεν βρίσκονταν πουθενά και τώρα θα πάνε στα σκουπίδια. Μακάρι να βρισκόταν κάποιος να μεγάλωνε τα περισσότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
so
Advisor
so


Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2011
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31, 2014 7:16 am

Λοιπόν, η συνέχεια της γέννας δεν ήταν καλή. Αφού έβγαλα το αρσενικό τη δεύτερη μέρα γιατί είχε αρχίσει να τις τρώει, την τρίτη μέρα κι ενώ περίμενα να ξεμυτίσουν τα μικρά, το θηλυκό τα έφαγε. Μάλλον δεν ένιωθε ασφάλεια και έτσι την μετακόμισα σε άλλο χώρο με πολλή περισσότερη ησυχία μαζί με το αρσενικό. Μετά από λίγες μέρες κι αφού επανέλθει τελείως το θηλυκό θα αφαιρέσω το διαχωριστικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

flowerhorns mating Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: flowerhorns mating   flowerhorns mating Icon_minitimeΠαρ Ιαν 31, 2014 7:21 am

Μπορεί να έπαιξε ρόλο και ο χώρος, αλλά είναι και η πρώτη τους γέννα οπότε δικαιολογείται τέτοια συμπεριφορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
flowerhorns mating
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πωλούνται flowerhorns red dragon
» Πωλούνται μικρά pearly flowerhorns red dragon

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Flowerhorn Greece :: Flowerhorn World :: Breeding and Spawning - Γεννες και μεγαλωμα μικρων-
Μετάβαση σε: