Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Welcome to FG - Καλως ηρθατε στο FG
Flowerhorn Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Flowerhorn Greece

All about Hybrids and Flowerhorn lovers! Τα παντα για τα Flowerhorn και τα συγγενικα ειδη!
 
ΦόρουμΦόρουμ  Πορταλ FGFΠορταλ FGF  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 convict albino - green terror - green texas - lifalili

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikos yama




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014

convict albino - green terror - green texas - lifalili Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: convict albino - green terror - green texas - lifalili   convict albino - green terror - green texas - lifalili Icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 10:33 am

καλησπερα και απο μενα !!!
οπως λεει και ο τιτλος διαθετω ενυδρεια που εχουν ζευγαρια απο τα παρακατω ψαρια
convict albino - green terror - green texas - lifalili
με ενδιαφερει να φιαξω επιλεκτικεσ αναπαραγωγες μιας και τα εχω καταφερει με αυτα τα ψαρια να παρω γεννες
το ερωτημα μου ειναι¨
πωσ μπορω να υβριδισω τα ψαρια μου με αλλα ψαρια, ποιες εινα ιοι επιλογες που εχω , τι ψαρια χρεαιζομαι?.......
παραδειγμα το red texas eida einai apo papagalo με green texas ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitris
Moderator



Αριθμός μηνυμάτων : 516
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Κρήτη

convict albino - green terror - green texas - lifalili Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: convict albino - green terror - green texas - lifalili   convict albino - green terror - green texas - lifalili Icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 10:40 am

Το μόνο που μπορείς να χρησιμοποιήσεις από αυτά είναι το green texas. Ή το μιξάρεις με παπαγαλίνα και βγάζεις red texas, ή το μιξάρεις με flowerhorn και βγάζεις flowertex, ή μου πουλάς το αρσενικό  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagvader
Hybrid Psychopath
vagvader


Αριθμός μηνυμάτων : 1231
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2011
Τόπος : Κηφισια

convict albino - green terror - green texas - lifalili Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: convict albino - green terror - green texas - lifalili   convict albino - green terror - green texas - lifalili Icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 2:25 pm

Γεια σου νικολα, καλως ηρθες στο φορουμ μας!

Λοιπον θα σου πω τις μιξεις που μπορεις να πειραματιστείς με ψαρια που ψιλοβρισκεις ευκολα στη χωρα μας!

Flowerhorn + blood parrot = kamfa

Flowerhorn + vieja = hi quality kamfa

Texas + Blood parrot = Red Texas

Texas + Midas = Hi quality Red Texas

Midas + Blood parrot = King Kong parrot

Εχουν αναφερθεί και πολλες μιξεις με άλλες αμερικανες όπως loiselei η salvini με ενδιαφεροντα αποτελέσματα... ορεξη να εχει κανεις να πειραματίζεται.

Όμως, επειδή εχω κανει καποιους πειραματισμούς παλαιοτερα, εχω να πω ότι καλο είναι να ξερουμε τι παμε να κανουμε και να εχουμε τουλάχιστον δει αποτελέσματα από ξενα projects για να γνωρίζουμε τι και πως η εστω που παμε γιατι γενικα τα πειραματα αυτά θελουν χρονο πολύ και τα λαθος αποτελέσματα αποδεικνύονται λαθος μεγαλο! Χαμενος χρονος χωρις νοημα και πολλα χαμενα ψαρακια που "φευγουν" αδικα...

Εκει που αξιζει να κανει καποιος πειραματα είναι σε ειδη που μπορει να δωσει φοβερα αποτελέσματα μετα από 2 η 3 χρονια και σε συνδιασμο με καποιον ακομα για να βοηθαει στις γεννες. Αν ειχα καποιον εστω εναν κοντα μου να πειραματίζεται σαν εμενα θα εκανα μονο και μονο Red Texas!!!Σε 3 χρονια θα είχαμε την καλυτερη γραμμη! Εχω δει τετοια εξελιξη από χομπιστα και εχω παθει πλακα! Τον παρακολουθώ από το 2010 και σημερα ο τυπος εχει φτασει σε F3 γεννα και τα ψαρια του είναι GradeAAA! Δεν είναι επαγγελματιας. Shevagol τον λενε και μπορειτε να τον βρειτε στο FHRUS.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://flowerhorn.forumgreek.com
 
convict albino - green terror - green texas - lifalili
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Red devil X Green terror
» Project "Red Texas" Texas x Blood parrot
» Giorgos's Red Oscar & Albino Oscar
» Texas!!!!!
» RT - Red texas

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Flowerhorn Greece :: Cichlid world :: American cichlid (αμερικανες)-
Μετάβαση σε: